BioEnerji Nedir

BioEnerji nedir? İnsanın kendisine ait ruhsal potansiyeli, bütüne ait olan enerjiyi algılaması, yaşama dönük sağlık, canlılık potansiyeli, ruhsal şifa ve enerji bedene ait sağaltımdır.(1) Enerji sadece insana ait olan bir durum değildir. Aksine hayvanların, bitkilerin, hatta cansız olduğunu düşündüğümüz, suyun, taşın, toprağın yani evrende ne varsa hepsinin bir enerjisi vardır.

Bio enerjinin insan için önemi nedir?

İnsan olarak bizler sadece fiziksel bedene odaklanıyoruz. Ancak enerjinin öneminin farkında bile değiliz. İnsanın sağlıklı, hasta, üzgün, mutlu vb. bütün durumları aslında enerjisine bağlıdır. Enerjisi dengede olan insan sağlıklı ve pozitif olur. Enerji alanında bozulma ve dengisizlik olanlar ise hastalık ve psikolojik rahatsızlıklarla karşı karşıya kalırlar. İnsanın yaşadığı her olay, durum, sorun ve her ne varsa, hatırlasın veya hatırlamasın enerjisinde değişikliklere neden olabilir.

Enerjimizi Nasıl Dengeleyebiliriz / Yükseltebiliriz?

Enerjiyi dengelemenin birden çok yolu vardır. Enerjiyi dengelemenin bazı yolları dua, affetme, meditasyon, kabullenme, kendinle veya bir başkasıyla yüzleşme ve diğer yöntemlerdir. Bu makalede bioenerji uygulamalarının enerjimizi nasıl dengeleyeceğinden bahsedeceğim.

Devamı çok yakında…

Kaynaklar:
1- Quark bioenerji kitapçığı

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s